You are currently viewing Medzinárodné majstrovstvá USIC

Medzinárodné majstrovstvá USIC

  • Post category:Zamestnanci

Slovenská reprezentácia železničiarov v rámci USIC na piedestáli najlepších

Historická zlatá medaila SLOVENSKA

V dňoch 22.4.-26.4. 2024 sa v Kutnej Hore konali 5. medzinárodné majstrovstvá železničiarov USIC vo futsale. Zúčastnili sa ich reprezentanti železníc zo siedmych krajín Európy. Domáci usporiadateľ Česká republika, ďalej Slovenská republika, Nemecko, Luxembursko, Bulharsko, Poľsko a Dánsko. Pri neúčasti reprezentantov z Ruska, Bieloruska a Kazachstanu, sme boli s Čechmi nasadenými družstvami v skupinách.

Skupinu sme vyhrali bez straty bodu a postúpili z prvého miesta do semifinále. Nesmierne náročný a ťažký zápas. Ale víťazstvom nad futsalovými špecialistami z Luxemburska sme sa prebojovali do finále.

Samotné finále bolo doslova a do písmena vyvrcholením turnaja. Bola to oslava futsalu. Oslava športu. Stretli sa dve najlepšie pripravené družstvá s načasovanou formou. Pre hráčov, realizačné tými a samotných divákov to bol infarktový zápas. Vedenie zápasu sa striedalo raz na jednej raz na druhej strane. Výsledkom po dvoch polčasoch bola remíza 3:3 a znamenala desiatkový roztrel. Prvých päť desiatok realizovali strelci na obidvoch stranách bez zaváhania. Stav 5:5. Začal sa roztrel po jednom exekútorovi. Stav 6:6. Následne zaváhanie na strane súpera a premenená desiatka na našej strane. V hale vypukla obrovská nefalšovaná slovenská radosť.

Slovensko konštatuje obrovský úspech reprezentácie železničiarov, ktorý ide do sveta. Výsledok, ktorý Slovensko vyniesol na piedestál najlepších. Zisk prvej zlatej medaily Slovenska zo všetkých športov v rámci histórie USIC.

Poďakovanie patrí všetkým hráčom reprezentácie, ktorí ziskom zlatých medailí a prístupom k zápasom skvele reprezentovali Slovensko, železničné firmy a samých seba. Je na mieste prejaviť hrdosť na naše družstvo za profesionálny prístup k reprezentácii počas celého turnaja. Nielen na ihrisku ale aj mimo neho.

Hráči reprezentácie SR v Kutnej Hore – Jozef Národa, Jakub Košičiar,  Peter Vilčko, Róbert Chalupka, Florián Pituk, Dominik Handlovič, Marek Toběrný, Ľubomír Maliňák, Mário Mjuller a Lukáš Mišo.

Moje poďakovanie patrí aj tým, ktorí zabezpečovali celú výpravu. Vedúcemu výpravy Petrovi Hoffmanovi, tlmočníkovi Martinovi Húskovi a v neposlednom rade Anke Poliakovej, ktorá je srdcom všetkých administratívnych záležitostí pre zabezpečenie výpravy od A po Z.

Moje poďakovanie patrí vedeniu OZŽ, Železniciam Slovenskej republiky, ZSSK, ZSSK CARGO,  ŽOS Trnava  a BTS za podporu futbalu v rámci medzinárodnej organizácie USIC. Verím, že tento úspech ukázal dôležitosť podpory športových podujatí  a význam skvelej reklamy, ktorú robia reprezentanti v rámci USIC pre železničné firmy.

Poďakovanie patrí tiež domácim usporiadateľom za organizačne výborne zabezpečené a zvládnuté majstrovstvá USIC vo futsale.

Výsledky zápasov v skupine:

SR – Poľsko     4:2       góly SR: Vilčko, Pituk, Handlovič, Mišo

SR – Nemecko  8:2       góly SR: Pituk 3, Vilčko 2, Mišo 2, Handlovič

 

Semifinále:

SR – Luxembursko 1:0        gól SR: Vilčko z 11m

 

Finále:

SR – ČR         3:3                  góly SR: Vilčko 2, Toběrný 

na jedenástky 7:6

 

Celkové umiestnenie krajín:  

  1. miesto: Slovenská republika, 2. Česká republika, 3. Nemecko, 4. Luxembursko,
  2. Bulharsko, 6. Poľsko a 7. Dánsko

Marián Kubinec, tréner reprezentácie železničných firiem Slovenska futbal a futsal