You are currently viewing Medzinárodné majstrovstvá železničiarov v bowlingu Nemecko – Berlín

Medzinárodné majstrovstvá železničiarov v bowlingu Nemecko – Berlín

20.7.2023 bolo oficiálne zahájenie  medzinárodných  majstrovstiev železničiarov  USIC v bowlingu, na ktorých budú hájiť Slovesnkú republiku naši kolegovia. 

Majstrovstiev sa zúčastňuje sedem krajín v tomto poradí:

Nemecko, Dánsko, Česko, Francúzko, Slovensko, Bulharsko a Poľsko.

Hra bude prebiehať dvomi spôsobmi európskym a americkým.

Po predbežných výsledkoch dnes 21.7.2023 je Slovensko zatiaľ na piatom mieste.

 

Držíme vám prsty kolegyne a kolegovia

Slovensko získalo 5. miesto. Gratulujeme

Reprezentácia Slovenskej republiky na 6. Medzinárodných majstrovstvách

USIC v Bowlingu – Nemecko

                V dňoch 19. až 23. júla 2023 sa v Berlíne konali 6. Medzinárodné majstrovstvá železničiarov  USIC v bowlingu. Slovenskú reprezentáciu tvorili štyria muži a dve ženy. Marek Tobis, Daniel Jánoš, Stanislav Hajduk, Anton Pavlík, Alena Novotná a Dana Jánošová. Súboje prebiehali v trojčlenných družstvách (dvaja muži a jedna žena), takže každá krajina mala dve družstvá (A a B). Prvý deň sa hralo európskym spôsobom a druhý deň americkým spôsobom (každý 6 hier EU a 6 hier USA), takže každý hráč odohral za dva dni 12 hier. Vyhodnocovali sa jednotlivci, ale hlavne umiestnenie krajiny, kde sa spočítavali výsledky oboch družstiev. Medzi jednotlivcami u mužov sa umiestnili v prvej desiatke hneď 3 naši hráči: M. Tobis – 6. miesto, D. Jánoš – 7. miesto a S. Hajduk – 10. miesto. Medzi ženami sa A. Novotná umiestnila na 9. mieste. Celkovo sme ako Slovensko obsadili pekné 5. miesto. Je to doposiaľ najlepšie umiestnenie Slovenskej reprezentácie v histórií bowlingu (2013 – 9. miesto, 2017 – 6. miesto).

Umiestnenie jednotlivých krajín: 1. Nemecko – 13 809 bodov, 2. Dánsko – 13 285 bodov, 3. Francúzko – 13 063 bodov, 4. Česká republika – 12 976 bodov, 5. Slovenská republika – 12 585 bodov, 6. Poľsko – 11 620 bodov a 7. Bulharsko – 11 571 bodov.

Touto cestou chcem poďakovať všetkým hráčkam a hráčom za vzornú reprezentáciu Slovenskej republiky a všetkých železničiarov. Vďaka patrí aj trénerovi družstva Mariánovi Cvečkovi, za tlmočenie Marcele Makuchovej a samozrejme našim zamestnávateľom.

V Bratislave, dňa 24.7.2023                                                                         Mgr. František Zaparanik

                                                                                                                                        vedúci výpravy